Trzydzieści lat partnerstwa między Legnicą a Wuppertalem: Wspólne świętowanie i plany na przyszłość

W minioną sobotę, miasto Legnica obchodziło istotne wydarzenie – trzydziestolecie utrzymania relacji partnerskich z niemieckim Wuppertal. Jubileusz ten stanowił doskonałą platformę do przemyśleń na temat istotności tych dwustronnych stosunków oraz do celebracji ich owoców i zbudowanej przez lata przyjaźni.

Delegacja z miasta-partnera z Niemiec, która gościła w Legnicy od piątku, uczciła ten ważny moment w bardzo specjalny sposób. Centralnym elementem tej wizyty była ceremonia zawarcia „Deklaracji intencji dotyczącej dalszego rozwoju i umocnienia relacji partnerskich między Legnicą a Wuppertalem”. Ten znaczący akt nastąpił w sobotę, 14 października, w prestiżowych wnętrzach Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej, gdzie pod dokumentem swoje podpisy złożyli prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski oraz nadburmistrz Wuppertalu, prof. Uwe Schneidewind.

Przedmiotowa „Deklaracja intencji” jest manifestem zaangażowania obu miast w kontynuację i zacieśnianie ich partnerstwa, a także potwierdza doniosłość utrzymywanych przez nie stosunków. W treści deklaracji znalazły się zobowiązania do dalszego współdziałania w obszarach kulturalnych, gospodarczych i społecznych, które na przestrzeni ostatnich trzech dekad stały się nierozerwalną częścią życia obydwu społeczności.