Zakład przemysłowy świętuje swoje 70-lecie sadząc drzewa w mieście

Dynamicznie rozwijający się zakład przemysłowy, dający zatrudnienie blisko 900 osobom, jest nieodłącznie związany z codziennym życiem miasta. Przez cały okres wiosenny, firma świętuje swoje jubileuszowe 70-lecie organizując różnego rodzaju uroczystości. Jednym z najważniejszych wydarzeń było dzisiejsze sadzenie drzew na terenie miasta. To symboliczne działanie ma podkreślić ilość lat istnienia zakładu – planowane jest posadzenie dokładnie 70 drzew.

W inicjatywie wzięli udział nie tylko pracownicy firmy, ale także lokalne władze miasta, wśród których byli dwaj wiceprezydenci Legnicy oraz szef miejscowego Oddziału Funduszu Ochrony Środowiska. W pierwszej turze posadzono kilka drzew, zaś pozostałe mają być posadzone przez specjalistyczną firmę w nadchodzących tygodniach. Drzewa ozdobią główne ulice miasta, stanowiąc trwały symbol obecności zakładu na lokalnej mapie przemysłu.

Obecnie huta, będąca jubilatem, prowadzi działalność na ograniczonym poziomie. Wynika to z faktu przeprowadzania planowego remontu pieców. Zakład jest liderem w przetwarzaniu złomu miedzi i pomimo trwających prac remontowych, nie zapomina o dalszym rozwoju. W najbliższych latach planuje przeprowadzić szereg inwestycji, które pozwolą na zwiększenie produkcji.