Mecz w Legnicy: Nieudana próba zorganizowania "Stadionów bez barier" dla niepełnosprawnych kibiców Wisły

W dniu wczorajszym grupa kibiców z niepełnosprawnościami z Krakowa udała się do Legnicy, gdzie miał miejsce mecz piłkarski. Zainspirowani ogólnopolską akcją „Stadiony bez barier”, mającą na celu promowanie dostępności stadionów dla osób z niepełnosprawnościami, mieli nadzieję na możliwość wejścia na trybuny. Niestety, ich oczekiwania spełzły na niczym, czego wynikiem była kontrowersja.

Podczas gry pomiędzy Miedzią Legnica a Wisłą Kraków, która zakończyła się remisem 1:1, Miedź opublikowała na swoim koncie na Twitterze zdjęcie niepełnosprawnych kibiców, stojących obok zawodników na stadionie w Legnicy. Klub wyraził równocześnie swoje poparcie dla akcji „Stadiony bez barier”. Reakcje kibiców Wisły były jednak negatywne i oburzone, co wyrażali w komentarzach takich jak: „Hipokryzja hard level” czy „Wstydu nie macie”.

Klub z Legnicy kilka tygodni temu poinformował, że ze względu na problemy z zachowaniem fanów Wisły Kraków, nie pozwoli im na wejście na swój teren. Mimo to, Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy (FORBG), działająca na rzecz osób niepełnosprawnych w środowisku Wisły Kraków, miała nadzieję, że legniccy zdecydują się na wyjątek dla jej podopiecznych podczas trwania akcji „Stadiony bez barier”. Misją FORBG jest aktywizacja osób niepełnosprawnych, między innymi przez udział w wydarzeniach sportowych. Niestety, ta nadzieja okazała się płonna.