Rekordowa liczba podpisów zebrana przez Koalicję Obywatelską w okręgu nr 1

Znakomity wynik odnotowano w okręgu wyborczym nr 1 (obejmującym Legnicę i Jelenią Górę), gdzie Koalicja Obywatelska zgromadziła aż 14 068 podpisów poparcia dla swojej listy kandydatów do Sejmu. To wynik niemalże trzykrotnie przewyższający minimum wymagane przez prawo. W imieniu wszystkich kandydatów na liście, Jarosław Rabczenko jako pełnomocnik KO, złożył te podpisy oraz wniosek o rejestrację listy w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy.

Na tle całego kraju, ich osiągnięcie to prawdziwy rekord. Jest to jedna z pierwszych list, która została przedstawiona do rejestracji. Zofia Czernow, liderka listy i posłanka z Jeleniej Góry, wyjaśnia, że już po upływie tygodnia od rozpoczęcia zbiórki mieli zebrane wymagane 5 tysięcy podpisów. Mimo to, zdecydowali czekać na jeszcze większe poparcie.

Robert Kropiwnicki, legnicki poseł i druga osoba na liście KO, podkreśla, że jest to ogromny zaszczyt znaleźć tak szerokie poparcie w tak krótkim czasie. Jak mówi, czuje wsparcie od obywateli i prosi o więcej.

Iwona Krawczyk, była prezes strefy ekonomicznej w Kamiennej Górze, obecnie radna w dolnośląskim Sejmiku, przyznaje, że miniony tydzień był niezwykle intensywny. Jednak dostarczył mu wielu pozytywnych informacji od ludzi, którzy są zmęczeni obecną sytuacją i gotowi zrobić wszystko by za 44 dni obudzić się w nowym porządku – mówi. W tym nowym układzie prawa kobiet i wolności obywatelskie będą szanowane, gospodarka oraz przedsiębiorcy docenieni, zawód nauczyciela odzyska godność, media staną się prawdziwie wolne, a samorządność naprawdę będzie oznaczać samorządność.