Piknik na Rynku w Legnicy: hołd dla historii i pokaz wojskowy

W najbliższą niedzielę, dokładnie 17 września, o godzinie 10:00, legnicki Rynek zamieni się w miejsce uroczystego pikniku. Wydarzenie to jest nie tylko okazją do wspólnej zabawy i świętowania, ale przede wszystkim upamiętnienia ważnych dla naszej historii wydarzeń. To właśnie z inicjatywy ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka, mieszkańcy Legnicy i okolic będą mieli możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Piknikowi towarzyszyć będzie wyjątkowe znaczenie, jest to bowiem sposób na uhonorowanie dwóch istotnych dat – 17 września, dnia agresji radzieckiej na Polskę oraz trzydziestej rocznicy opuszczenia Legnicy przez wojska radzieckie. Dodatkowo, tego dnia będziemy również obchodzić Światowy Dzień Sybiraka, co nadaje piknikowi dodatkowy wymiar historyczny.

Na gości czekać będzie wiele atrakcji, w tym przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego. Ci, którzy rozważają służbę wojskową, będą mogli skorzystać z mobilnego punktu rekrutacji. Nie zabraknie również tradycyjnej grochówki wojskowej, przygotowanej według sprawdzonych, starych receptur. To będzie wyjątkowa niedziela pełna historii i wojskowego klimatu.