Sprzątanie mieszkania po niespodziewanych zdarzeniach losowych

Codzienne porządki w większości z nas nie wydają się zbyt dużą trudnością. Bywają jednak sytuacje, w których skorzystanie z pomocy profesjonalistów jest niezbędne. Samodzielne uprzątnięcie mieszkania po pożarze, zalaniu czy zgonie wymaga nie tylko odpowiednich narzędzi, ale także przeszkolenia. Warto wiedzieć, jak z takiej pomocy skorzystać w nagłych wypadkach. Dlatego w dzisiejszym artykule przybliżymy Ci prace specjalistycznej firmy sprzątającej i podpowiemy, gdzie szukać pomocy.

Sprzątanie po zgonie

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest bardzo obciążającym przeżyciem, które wiąże się nie tylko z żałobą, ale często także koniecznością dopełnienia wielu formalności. Jeżeli ciało zmarłego pozostawało w mieszkaniu przez dłuższy czas, to zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest w tym przypadku absolutną koniecznością. Dlaczego sprzątanie po zgonach wymaga interwencji specjalistów? Po śmierci ciało człowieka wydziela toksyczne substancje znane powszechnie jako trupi jad. Dlatego nawet przebywanie w pomieszczeniu, w którym pozostawały zwłoki, jest bardzo niebezpieczne. Członkowie ekipy sprzątającej są wyposażeni nie tylko w specjalistyczne środki dezynfekujące, ale także kombinezony ochronne, które zapewniają im bezpieczeństwo. Samodzielne podjęcie próby posprzątania mogłoby się w tym przypadku skończyć nie tylko niepowodzeniem, ale nawet zatruciem.

Profesjonalna firma zajmij się dokładnym opróżnieniem, zdezynfekowanie oraz ozonowaniem lokalu. Wszystkie cenne przedmioty czy pamiątki rodzinne zostaną zabezpieczone i przekazane później osobie zlecającej. Dzięki takim działaniom mieszkanie jest w pełni bezpieczne dla osób w nim przebywających. Można je odremontować bądź wystawić na sprzedaż.

Sprzątanie po pożarze

Innym trudnym zdaniem jest sprzątanie po pożarze. Zanieczyszczenia i szkody powstałe w ten sposób są szczególnie trudne do usunięcia. Ogień niszczy nie tylko sprzęty. Na ścianach oraz sufitach pozostają trudne do usunięcia smoliste zabrudzenia. W przypadku posiadania sufitów podwieszanych konieczny może być demontaż. Meble oraz inne zniszczone przedmioty użytku codziennego muszą zostać wyniesione z mieszkania oraz zutylizowane. Na końcu pozostaje jeszcze kwestia nieprzyjemnego zapachu, którego usunięcie jest niemożliwe jedynie poprzez wietrzenie mieszkania. Dlatego w tym wypadku pomoc fachowców również będzie nieoceniona. Posiadają oni specjalne preparaty czyszczące oraz metody, które radzą sobie nawet z osmolonymi ścianami. Dzięki temu po interwencji mieszkanie będzie można spokojnie pomalować bez obaw o to, że ślady smoły znów uwidocznią się po czasie. Wszystkie zniszczone przedmioty zostaną wyniesione oraz z utylizowane. Poza tym profesjonaliści są wyposażeni także w sprzęt do oddymiania oraz ozonowania, który usuwa nieprzyjemny zapach pogorzeliska.

Sprzątanie po zalaniu

Zalanie mieszkania zdarza się dość często. W przypadku kiedy nie mówimy tylko o drobnych zaciekach na ścianach, ale dużych szkodach, takich jak zalanie ścian, podłóg oraz sprzętów konieczne jest wezwanie fachowców. Tutaj nie tylko wyniesienie zniszczonych sprzętów bywa problematyczne. Skuteczne osuszenie mieszkania na własną rękę jest niemożliwe. Wietrzenie mieszkania w tym przypadku nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Wilgoć będzie wciąż zalegać w ścianach czy podłogach i może doprowadzić do rozwoju chorobotwórczych grzybów. Poza tym po zalaniu w mieszkaniu może panować nieprzyjemny zapach stęchlizny. Aby go usunąć, konieczne jest wykorzystanie specjalnych nagrzewnic, osuszaczy oraz tak jak w pozostałych przypadkach wykonanie ozonowania. Profesjonalne sprzątanie po zalaniu sprawia, że będzie można bez obaw przeprowadzić remont, pomalować ściany czy położyć podłogi bez obaw o to, że zalegająca wilgoć ponownie je zniszczy.

Firma Sprzątanie po zgonie od lat zajmuje się pomaganiem swoim klientom w nagłych wypadkach. Uruchomili oni specjalny telefon alarmowy, dzięki którym można skontaktować się z nimi 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.