Niezbędnik każdego spływu? Torba nieprzemakalna!

Szykując się na spływ, masz pewnie w głowie listę rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać: komplet suchych ubrań na zmianę, koniecznie kamizelka asekuracyjna, coś do picia i do jedzenia. A czy pomyślałeś, w co najlepiej to wszystko zapakować? Torba nieprzemakalna to jedyna sensowna i słuszna odpowiedź na to pytanie! Jaką wybrać i gdzie ją kupić? Ile kosztuje?

Najlepsze torby wodoszczelne

Dobrej jakości torba nieprzemakalna to rzecz, której próżno szukać w hipermarketach. Może być Ci trudno ją znaleźć nawet w dużych centrach handlowych. Najłatwiej będzie Ci dokonać zakupu drogą internetową. Po wpisaniu w Google frazy “torba nieprzemakalna” z całą pewnością wyświetlą się setki propozycji. Na produktach której marki się skupić? Skąd mieć pewność, że wybrana przez Ciebie torba jest w 100% wodoszczelna? Jest jeden pewnik: tym pewnikiem jest Over Board. To zagraniczna firma, która opracowała pewnego rodzaju klasyfikację wodoszczelności, której podlega każdy produkt z logiem marki. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, co dokładnie oferuje dane etui czy też dana torba nieprzemakalna, np. niektóre akcesoria wykazują się pełną szczelnością jedynie na zachlapania, a inne są w stanie wytrzymać pełne i długotrwałe zanurzenie na znacznej głębokości. Wystarczy zatem znaleźć dobry sklep internetowy z wyczerpującym opisem poszczególnych elementów asortymentu i problem z głowy.

Inne przydatne akcesoria wodoszczelne na spływ…i nie tylko

Rynek akcesoriów wodoszczelnych jest bogatszy niż Ci się wydaje. Nie brakuje takich produktów jak nieprzemakalne torby na lustrzanki, etui na telefony, tablety, e-booki, mapniki, plecaki wodoszczelne. Najlepsze jest to, że wszystkie te przedmioty znajdą zastosowanie nie tylko podczas spływów, ale także w czasie uprawiania innych aktywności nad wodą i nie tylko. Swój telefon na którym przeglądasz strony internetowe czy dokumenty warto zabezpieczyć przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi także w trakcie długiej, pieszej lub rowerowej wędrówki, kiedy to pogoda może ulec diametralnej zmianie. Zakup takiego pokrowca marki Over Board to wydatek w wysokości ok. 100 złotych, zależnie oczywiście od jego rodzaju oraz wielkości. Wolałbyś znaleźć coś tańszego? Mam dla Ciebie pewną propozycję.

Linia GoPack marki Aquarius

Aquarius to polska firma z siedzibą w pomorskim Żukowie. Znają ją dobrze wszyscy wodniacy, gdyż kajaki z logiem Aquariusa są najczęściej spotykanymi kajakami na spływowych szlakach. Marka posiada w swojej ofercie przede wszystkim wysokiej klasy kajaki polietylenowe, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne oraz akcesoria wodoszczelne dostępne pod marką własną o nazwie “GoPack”. Różnego rodzaju etui oraz pokrowce Aquariusa kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jeżeli chciałbyś znaleźć tanią torbę nieprzemakalną, to polecam zapoznać się ze specyfikacją dostępnych worków wodoszczelnych, które dzięki załączonemu paskowi mogą z powodzeniem w taką torbę się zamienić. W ten sposób zamiast kilkuset wydasz jedynie kilkadziesiąt złotych.

Aquarius i Over Board – gdzie ich szukać?

Jak już wcześniej udało mi się wspomnieć, dobre torby nieprzemakalne najłatwiej i najszybciej zlokalizujesz w sklepach internetowych. Jeśli zainteresował Cię któryś z omówionych powyżej producentów, to gorąco zachęcam Cię do odwiedzenia strony gosup.pl, gdzie znajdziesz najbogatszy asortyment w najkorzystniejszych cenach. Torba nieprzemakalna to rzecz, w którą przyjdzie Ci zainwestować raz, a korzyści płynące z jej stosowania będą z Tobą przez co najmniej kilka (można nawet śmiało powiedzieć, że kilkanaście) sezonów. Którą opcję wybierasz – tę droższą czy tańszą? Wybór należy do Ciebie. Żywię jednak pełne przekonanie, że na cokolwiek byś się nie zdecydował, to ani Aquarius, ani Over Board Cię nie zawiodą.