Złóż wniosek o zakup węgla po preferencyjnych cenach

Bez wątpienia wysokie ceny węgla są bardzo mocno odczuwalne w wielu gospodarstwach domowych, które są ocieplane przez paliwo w formie węgla. Z tego względu warto skorzystać z możliwości, które oferuje w tym zakresie nasze państwo. W Legnicy można składać wnioski o możliwość zakupu węgla po cenach preferencyjnych. W tym celu należy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta Legnicy na placu Słowiańskiego 8 , a dokładniej w Biurze Obsługi Klienta w pokoju nr. 5.

Wnioski można również przesłać w formie elektronicznej korzystając z platformy ePUAP. Można ubiegać się maksymalnie o 1,5 tony węgla po niższych cenach, niż te które aktualnie obowiązują na rynku. Wnioski można maksymalnie do 31 grudnia 2022 roku. Dane podawane we wniosku muszą być kompatybilne z informacjami, które zostały zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Pozostało już niewiele czasu, aby złożyć odpowiedni wniosek. Osoby, które otrzymają pozytywną decyzję będą zobowiązane do dokonania zakupu oraz wpłaty pieniędzy za węgiel w kasie Urzędu Miasta Legnica lub na wskazane konto. W przypadku pojawiających się pytań można kontaktować się z pracownikami Urzędu Miasta w Legnicy.