Zbliża się Noc Bibliotek. LBP zaprasza w swoje progi

Już 1 października będzie mieć miejsce kolejna edycja Nocy Bibliotek. W Legnickiej Bibliotece Publicznej przy Piastowskiej 22 odbędzie się kilka ciekawych spotkań i koncert. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Legnicka Biblioteka Publiczna przy ul. Piastowskiej 22 zaprasza w sobotę 1 października na „Noc bibliotek”. Od godziny 17:00 na uczestników czeka moc atrakcji. Odbędą się dwa spotkania autorskie oraz muzyczny recital.

Zamek Czocha – tajemnice warowni i regionu

Pierwszym spotkaniem autorskim, zaplanowanym na 17.00 będzie rozmowa pisarzy Piotra Kucznira i Agnieszki Łabuz pod hasłem „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu”. Autorzy książki w niezwykle ciekawy sposób opowiedzą ciekawostki historyczne na temat tej zabytkowej budowli. Będzie można dowiedzieć się, kto i w jaki sposób władał zamkiem, jak budowano zaporę leśniańską i jaką rolę miała odegrać podczas II wojny światowej, gdzie można znaleźć symbole masońskie i co miał z nimi wspólnego właściciel zamku oraz wiele innych… 

Tajemnice Riese

O godzinie 19.00 rozpocznie się spotkanie pod nazwą „Tajemnice Riese na nowo odkrywane” które przedstawi Ulli Schäffter. Góry Sowie znane są z ogromnych podziemnych kompleksów budowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców. Do dziś badacze nie są pewni, czy miały tam powstać ultranowoczesne zakłady produkcji zbrojeniowej, tajne laboratoria, czy Kwatera Główna Hitlera. O najnowszych odkryciach dotyczących projektu Riese opowie pasjonat, legniczanin Ulli Schäffter.

Recital Tadeusza Olchowskiego 

Na godzinę 21:00 zaplanowano muzyczne atrakcje. Odbędzie się recital autorski Tadeusza Olchowskiego pod hasłem „Przyciemnione lustra”. Muzyk jest laureatem wielu festiwali oraz konkursów, w tym m.in. organizowanego przez ZAiKS we współpracy z Polskim Radiem – „Piosenka na 100”, czy Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. Współpracuje z Agencją Muzyczną Polskiego Radia.