Sklep internetowy to nie wszystko – gdzie jeszcze możesz sprzedawać?

Jeśli prowadzisz własny biznes, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że konieczne jest, by nieprzerwanie go rozwijać. Aby wyróżnić się spośród wciąż rosnącej liczby konkurentów na rynku e-commerce, warto rozważyć sprzedawanie również na innych platformach e-handlu. To doskonały sposób, aby dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, jak i zbudować silną markę. Dowiedz się, gdzie warto sprzedawać!

Dlaczego warto poszerzać działalność o nowe kanały sprzedaży?

Branża e-commerce dynamicznie rośnie. Z tego powodu warto rozważyć otworzenie nowych kanałów sprzedaży i rozpoczęcie działalności na popularnych marketplace’ach. Gdzie możesz sprzedawać?

Sprzedaż na Allegro

Allegro jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o zakupy internetowe. Ta platforma e-handlu stanowi pierwszy zakupowy wybór dla większości internautów w Polsce – jeśli Twoja oferta będzie tam dostępna, z pewnością zyskasz nowych klientów! Allegro notuje ponad 20 tysięcy odwiedzin miesięcznie – ta liczba pokazuje, dlaczego warto sprzedawać właśnie tam. 

Sprzedaż na Amazonie

Amazon stanowi jedną z największych platform sprzedażowych na całym świecie. Z usług tego marketplace’a korzystają nie tylko światowi giganci, ale również sprzedawcy, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie biznesu. Warto pamiętać, że tysiące małych firm, które rozpoczęły działalność na Amazonie, w krótkim czasie odniosło spektakularne wzrosty sprzedaży. 

Sprzedaż na Shopee

Shopee pojawiło się na polskim rynku wraz z końcem 2021 roku, aczkolwiek dopiero w ostatnich miesiącach zaczęło ono zyskiwać popularność. Ten marketplace staje się coraz bardziej rozpoznawalny, co w doskonały sposób odzwierciedla wciąż rosnąca liczba odwiedzin strony. Shopee budzi zainteresowanie coraz większej liczby konsumentów, więc warto pojawić się tam w roli sprzedawcy.

Ponadto, ten wywodzący się z Singapuru marketplace nie nalicza prowizji od sprzedaży. Za przesyłkę nie płaci natomiast ani kupujący, ani sprzedający – i to niezależnie od wartości zamówienia!

Sprzedaż na marketplace – od czego zacząć?

Aby sprzedawać na marketplace, takich jak Allegro, Amazon oraz Shopee, należy zarejestrować się na nich jako sprzedający i dopełnić wszystkich formalności. Wtedy możliwe jest rozpoczęcie zamieszczania ofert. Ręczne wystawianie produktów zajmuje jednak bardzo dużo czasu – szczególnie, jeśli posiadamy bogaty asortyment. Dodatkowo, wystarczy chwila nieuwagi, aby popełnić błąd podczas wykonywania powtarzalnych czynności. Możemy mieć też wątpliwości co do kwestii realizacji zamówień na wielu panelach, nadzorowania ofert czy zarządzania magazynem. Czy jest jakiś sposób, który by nam w tym pomógł?

Baselinker to oprogramowanie, które umożliwia integrację sklepu internetowego z dowolnym marketplacem. Proces jego wdrażania jest jednak dość skomplikowany, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji!

Integracja sklepu internetowego z innymi kanałami sprzedaży

Baselinker wesprze Cię w efektywnym zarządzaniu sprzedażą w sklepie internetowym oraz innych kanałach sprzedaży, takich jak między innymi Amazon, Allegro, Shopee czy eBay. System ten można zintegrować z większością popularnych platform sklepowych, takich jak WooCommerce, PrestaShop, IdoSell czy Magento. Jakie korzyści płyną z wykorzystania oprogramowania Baselinker?

  • kontrola nad wszystkimi zamówieniami – wszystko znajduje się w jednym miejscu,
  • aktualizacja bieżących stanów magazynowych, niezależnie od źródła zakupu,
  • automatyczne generowanie faktur,
  • generowanie listów przewozowych odpowiednio do wybranej przez klienta formy wysyłki,
  • aktualizacja cen w sklepie i na marketplace’ach w tym samym momencie.

Dzięki temu oprogramowaniu oszczędzisz nie tylko czas, ale i zminimalizujesz ryzyko pomyłek. System wspomoże Cię w efektywnym zarządzaniu sprzedażą na wielu kanałach, co sprawi, że wyróżnisz się na tle konkurencji i pozyskasz nowych klientów. Baseliner wesprze Cię w rozwoju biznesu!