pchli-targ-legnica

W Legnicy odbył się kolejny Jarmark Staroci

Na legnickim rynku od prawie 20 lat odbywa się Jarmark Staroci, gdzie za każdym razem pojawiają się liczne stragany z bogatym asortymentem, a także tłumy „szperaczy”, którzy przebierają w staroświeckich produktach. Nie inaczej wyglądała sytuacja zeszłej niedzieli – podczas kolejnego kiermaszu wypełnionego różnymi bibelotami z zamierzchłych epok.

Jarmark Staroci w Legnicy to już coroczna tradycja, która trwa w tym mieście od 2003 roku. Wydarzenie odbywa się w drugą niedzielę każdego miesiąca, ciesząc się wysoką frekwencją nie tylko wśród sprzedawców, ale również mieszkańców Legnicy i okolic. Warto dodać, że podczas pierwszych edycji kiermaszu na placu rynkowym rozstawionych było tylko kilkadziesiąt stoisk. Dzisiaj liczba ich wzrosła już do około 150.

Obszerny wybór starodawnych bibelotów

Legnicki jarmark z roku na rok rośnie w siłę, gromadząc na rynku coraz więcej sprzedających i kupujących. Podczas majowej edycji kiermaszu można było przebierać w takich rzeczach jak aparaty fotograficzne, porcelana, stare lampy i meble, staroświeckie ozdoby, a także książki i zabawki. Była to fantastyczna okazja, aby zakupić atrakcyjne dekoracje dla domu albo sprezentować bliskiej osobie śliczny upominek.

Organizatorem Jarmarku Staroci w Legnicy jest Towarzystwo Miłośników Legnicy „PRO LEGNICA”, dzięki któremu kiermasz pojawia się na legnickiej mapie w drugą niedzielę każdego miesiąca od 2003 roku.

Jeżeli lubisz odwiedzać kiermasze, sprawdź, co takiego ma do zaoferowania kiermasz w Nowej Soli, wchodząc na https://nowa24.pl/2022/05/04/kiermasz-ogrodniczy-w-nowej-soli/.