pobicie

Legnica: Kobieta pobiła mężczyznę na środku miasta

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do szokującej awantury w samym centrum miasta Legnicy, podczas której kobieta zaatakowała mężczyznę. Agresorka okładała poszkodowanego pięściami i topiła w pobliskiej fontannie. Wokół awanturników zgromadził się mały tłum, który próbował rozdzielić awanturników. Całe zdarzenie nagrały kamery miejskiego monitoringu. Interweniowała policja.

Do skandalicznej awantury doszło 24 maja około godziny 17:30 przy ul. Najświętszej Marii Panny w Legnicy. W biały dzień, podczas gdy mnóstwo legniczan przechodziło wzdłuż ulicy, wybuchła głośna awantura pomiędzy kobietą a mężczyzną. Najpierw zaatakowała go na placu Powstańców Śląskich. Zaczęła okładać poszkodowanego pięściami i rzucać w jego stronę wulgarne epitety.

Zobacz też artykuł o pobiciu ze skutkiem śmiertelnym.

Okładała go pięściami i topiła w fontannie

Całemu zdarzeniu przyglądała się grupka legniczan, którzy próbowali rozdzielić skłóconych awanturników, ale bezskutecznie. W pewnym momencie bójka przeniosła się pod pobliską fontannę, gdzie kobieta powaliła go na ziemię, wrzuciła do fontanny i zaczęła topić. Kiedy mężczyźnie udało się wyjść z fontanny, zaczął oddalać się od napastniczki. Jednak ta szybko go dogoniła, powaliła go na trawnik i ponownie zaczęła zadawać ciosy.

O zdarzeniu poinformowano też policję, która szybko dotarła na miejsce, jednak międzyczasie napastniczka już zdążyła się oddalić. Poszkodowany nigdy nie uderzył kobiety i odmówił też zgłoszenia pobicia. Policjanci otrzymali również nagranie, które ukazuje całą sytuację  – relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.