marihuana-legnica

Legniczanin zatrzymany za posiadanie narkotyków

Kilka dni temu na jednej z ulic w Legnicy policjanci aresztowali 21-letniego mężczyznę, który miał przy sobie nielegalne substancje odurzające. Podejrzany został przewieziony na komendę, gdzie usłyszał zarzuty w swojej sprawie. Grozi mu teraz rok pobytu za kratkami.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Legnicy, gdzie policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę za posiadanie narkotyków. Mieszkaniec Ostrołęki miał przy sobie foliowy woreczek strunowy, wypełniony suszem roślinnym. Badania wykazały, że podejrzany miał przy sobie marihuanę, której posiadanie jest w Polsce nielegalne.

Tłumaczył policji , że narkotyki nie należą do niego

Jak informuje rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – asp. Anna Grześków, podczas przesłuchiwania 21-latek zarzekał się, że narkotyki nie należą do niego. Policjanci jednak nie dali się przekonać i teraz za popełnione czyny podejrzanemu grozi nawet rok pozbawienia wolności. Co więcej, do czasu ogłoszenia wyroku 21-latek został też objęty nadzorem policyjnym.

Według polskiego prawa posiadanie narkotyków, w tym środków odurzających w postaci marihuany jest niezgodne z prawem – niezależnie od przechowywanej ilości. Ponadto, marihuana, podobnie jak inne środki odurzające, a także substancje psychotropowe, może spowodować nieodwracalne zmiany w organizmie, które mogą mieć negatywny wpływ na styl naszego życia.