kradziez-telefonow

Legniczanin okradł dwie osoby. Grozi mu do 7,5 roku za kratkami

Legniccy funkcjonariusze do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który okradł dwie osoby. Łupem złodzieja padły telefony komórkowe, portfel i karta bankomatowa – o łącznej wartości 4 000 złotych. Podejrzany został już ujęty przez policję i grozi mu teraz do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Jak podaje rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – asp. Anna Grześków, za pierwszym razem złodziej zaatakował w biurze jednej z legnickich firm, gdzie ukradł telefon komórkowy. Wykorzystując chwilę nieuwagi właścicielki telefonu, złodziej wykonał swój ruch. Z kolei druga ofiara legniczanina straciła dwa telefony komórkowe, portfel i kartę do bankomatu.

Podejrzany dokonał przestępstw w warunkach recydywy

Poszukiwania podejrzanego nie trwały długo. Funkcjonariusze szybko określili miejsce pobytu 35-latka i złożyli mu wizytę. Okazało się, że mężczyzna znany jest policjantom, ponieważ w przeszłości miał już problemy z prawem.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. A z racji tego, że dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy, może teraz spędzić w więzieniu nawet 7,5 roku.

O zatrzymanym złodzieju telefonów można również przeczytać, klikając tutaj.