Złotoryjscy policjanci aresztowali nietrzeźwą matkę, która opiekowała się swoimi dziećmi

Kilka dni temu złotoryjscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą 42-latkę, która opiekowała się dwójką swoich dzieci. Policjanci odwiedzili kobietę w jej mieszkaniu i przy okazji poddali ją badaniu na trzeźwość alkomatem, który wykazał ponad 1,5 promila we krwi. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana i doprowadzona do prokuratury.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Złotoryi, gdzie pijana matka zajmowała się dwójką swoich dzieci. Dyżurny policyjny odebrał zgłoszenie, że jedna z mieszkanek bloku prawdopodobnie sprawuje opiekę nad swoimi pociechami, będąc pod wpływem alkoholu. Na miejsce wysłano patrol złotoryjskiej policji.

Ponad 1,5 promila alkoholu we krwi

Jak informuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi – sierż. szt. Dominika Kwakszys, w trakcie rozmowy z mundurowymi kobieta przejawiała dziwne zachowanie, które wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili przebadać podejrzaną alkomatem. Okazało się, że w jej organizmie znajduje się ponad 1,5 promila.

Podejrzana została odwieziona na komendę, gdzie usłyszała zarzuty związane ze sprawowaniem opieki nad nieletnimi, będąc pod wpływem alkoholu. Natomiast dzieci umieszczono pod opieką ich babci. Dochodzenie nadal jest w toku. I jeżeli okaże się, że zdrowie lub życie dzieci zostało narażone na niebezpieczeństwo, 42-latka może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Zobacz także artykuł o pijanej matce, której dziecko wyszło na parapet.