dzien-zwierzat

4 października Światowym Dniem Zwierząt

W poniedziałek wszystkie bezdomne zwierzaki obchodzą swoje doroczne święto, jakim jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji schroniska w całej Polsce zapraszają w swoje progi wszystkich miłośników czworonogów, którzy pragną adoptować merdającego szczekusia i zapewnić mu należytą opiekę.

Światowy Dzień Zwierząt świętuje również schronisko w Legnicy, gdzie sympatyczne psiaki z niecierpliwością oczekują swoich nowych właścicieli. W dniu 4 października będzie można przyjść do schroniska i wybrać swojego ulubionego pupila, którego każdy będzie mógł wziąć do domu za darmo. Do adopcji oddawane są nie tylko psy, ale i koty, które zostały zabrane z ulicy lub oddane przez swoich pierwszych właścicieli.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy znajduje się wiele ras psów, a także przemiłych kundelków, które spragnione są ludzkiej miłości i chętnie odwzajemnią się każdemu, komu nie jest obojętny los bezdomnych zwierzaków. Schronisko prowadzone przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej będzie czynne w godzinach 10:00-17:00, stojąc otworem dla zainteresowanych adopcją właścicieli.

Różne rodzaje wsparcia dla czworonogów

Ponadto, jeżeli z jakichś przyczyn ktoś nie jest w stanie zapewnić zwierzakom nowego domu, zawsze może im pomóc w inny sposób. Ażeby wspomóc psy i koty z legnickiego schroniska można podarować im smaczne przysmaki, mokrą karmę, zabawki do gryzienia, czy wygodne kojce. Innym rozwiązaniem jest przekazanie darowizny na opiekę nad zwierzakiem albo zgłoszenie się do pracy w formie wolontariusza.

Ustanowiony w 1931 roku Światowy Dzień Zwierząt świętuje dzisiaj swoją 90. rocznicę. Święto powstało podczas konwencji ekologicznej we Florencji i jest dniem rozpoczynającym Światowy Tydzień Zwierząt, w ramach którego organizowane są rozmaite akcje w celu zapewnienia domu lub wsparcia bezdomnym psom i kotom. W Polsce święto praktykowane jest od 1993 roku, dzięki czemu wiele szczekających i miauczących stworków znalazło już swój nowy dom.