dab-wyszynskiego

Polkowice: Posadzono dąb ku pamięci Kardynała Wyszyńskiego

W dniu beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego mieszkańcy Polkowic zasadzili pamiątkowy dąb, który umieszczono w pobliżu kościoła. Dąb zasadzono podczas uroczystości zorganizowanej przez parafię pw. Matki Bożej Łaskawej w Polkowicach. Uroczystość zapoczątkowała Msza św. w intencji beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego, odprawiona przez rzecznika kurii biskupiej w Legnicy, ks. Waldemara Wesołowskiego.

Dąb ku pamięci kardynała Wyszyńskiego został posadzony zaraz przy głównym wejściu do kościoła. Natomiast udział w sadzeniu brali parafianie Polkowic, którzy zasadzili drzewo w ramach beatyfikacji kardynała. Na miejscu zebrali się nie tylko mieszkańcy Polkowic, ale także okolicznych regionów.

Z okazji beatyfikacji powstała również wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”, której wielkie otwarcie przypadło dyrektorowi Centrum Kultury Bogusławowi Godlewskiemu, burmistrzowi Polkowic Łukaszowi Puźnieckiemu i przewodniczącemu Rady Miejskiej Romanowi Rozmysłowskiemu. Na uroczystości pojawił się także zastępca burmistrza Wojciech Marciniak.

Kardynał Wyszyński niejednokrotnie wskazywał na znaczenie społeczeństwa i patriotyzm, promując swoje idee przez całe swoje życie. Wystawa jest hołdem dla wspaniałego kapłana i Polaka, którego nauki przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W czasie trwania uroczystości, dyrektor Centrum Kultury Bogusław Godlewski zaprosił też wszystkich uczestników na projekcję filmu w sali kinowej, który przedstawiał najważniejsze wydarzenia z życia kardynała Stefana Wyszyńskiego.