Ulica Najświętszej Marii Panny obchodziła imieniny

Imieniny ulicy Najświętszej Marii Panny są obchodzone niezwykle hucznie. Nie zabrakło występów artystycznych, które rozluźniły mieszkańców Legnicy i były źródłem fantastycznej zabawy. Drugiego dnia imprezy dominowały folkowe klimaty, które spotkały się z wielką aprobatą miłośników tego stylu. Gwiazdą wieczoru był zespół Brathanki. Na scenie wystąpiło także Studio Artystyczne Fame oraz Hylla Futute Folk. Nie można nie wspomnieć również o akcji Legnickiej Biblioteki Publicznej, podczas której czytano „Moralność Pani Dulskiej”. W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej miał miejsce koncert smyczkowy kwartetu Quatuor Mosaïques wywodzącego się z Austrii.

Atrakcji nie brakowało!

Jak widać, imieniny ulicy Najświętszej Marii Panny były obchodzone „z przytupem”. Nie brakowało różnorodnych atrakcji, które przyciągnęły tłumy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem seniorów oraz rodzin z dziećmi. Występy artystyczne zostały docenione także przez młode osoby spragnione rozrywki. Sporym atutem jest wysoka różnorodność form aktywności – od koncertu popularnego zespołu Brathanki, przez kwartet smyczkowy, aż po Narodowe Czytanie. Warto wspomnieć również o licznych straganach, gdzie można było zakupić regionalne pamiątki oraz rękodzieła. Uczestnicy imprezy mogli również nabyć smaczne przekąski. Wśród najmłodszych prawdziwym hitem był dmuchany zamek. Pogoda dopisała, więc deszcz nie zakłócić świętowania.

Mobilny punkt szczepień

Imieniny ulicy Najświeższej Marii Panny w Legnicy zgromadziły dużą liczbę mieszkańców. Warto wspomnieć o mobilnym punkcie szczepień, gdzie można było zaszczepić się przed Covid-19 preparatem marki Johnson&Johnson. Należy pamiętać, że pandemia koronawirusa wciąż trwa i zalecane jest zachowanie zdrowego rozsądku. Nawet podczas imprez w plenerze lepiej unikać bardzo bliskiego kontaktu z nieznajomymi osobami. Osoby zaszczepione nie są w stu procentach bezpieczne, jednak szansa na zakażenie jest o wiele niższa. Decyzja o szczepieniu powinna zostać podjęta świadomie.