Jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Legnickim Polu

Dnia 21 grudnia 2020 roku Warsztaty Terapii Zajęciowej w Legnickim Polu obchodziły swoje pięciolecie. Covid-19 pokrzyżował jednak plany, gdyż ze względu na restrykcje nie było możliwości świętowania jubileuszu. Wydarzenie zostało przeniesione o kilka miesięcy. Dobrą wiadomością jest to, że w ostatnim czasie udało się otworzyć nową pracownię, która umożliwia rehabilitację kolejnych pięciu pacjentów. Na otwarciu zjawił się sam wojewoda dolnośląski. Po zwiedzeniu placówki przyznał, że jej standard znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Jest to nowoczesny obiekt, który został w pełni przystosowany do rzeczywistych potrzeb podopiecznych.

Wójt zachwycony Legnickim Polem

Wójt dolnośląski zdradził, że w przeszłości nie miał pojęcia, jak funkcjonują Warsztaty Terapii Zajęciowej. Po wizycie w Legnickim Polu przyznał:

„Nie znałem kiedyś Warsztatów Terapii Zajęciowej i różnie sobie myślałem, jak to jest, że jest tam 20 osób i takie środki są przeznaczane na ten cel. Trudno to zrozumieć, jeśli się patrzy na to z daleka. Trudno zrozumieć nie przebywa się z podopiecznymi i kadrą. Kiedy zostałem wójtem, były wizyty, jedna, druga, trzecia, zrozumiałem, jak to jest niezwykle potrzebne. Zrozumiałem, że to nie są działania, tylko i wyłącznie dla tej grupy 20 osób. To działanie dla ich rodzin, otoczenia. To angażowanie, otwieranie tych ludzi. Kadra wykonuje wielką pracę, dzięki której ich podopieczni się zmieniają.”

Rafał Plezia podziękował nie tylko dyrekcji, ale również wszystkim pracownikom, gdyż każda jednostka ma swój udział w sukcesie ośrodka terapeutycznego.

Szansa na normalne życie

Warsztaty terapeutyczne to dla podopiecznych szansa na normalne życie w społeczeństwie. Aktualnie w ośrodku rehabilitowanych jest 25 niepełnosprawnych podopiecznych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości Legnickie Pole rozszerzy swoją działalność. Podczas zajęć pacjenci mają okazję odkryć swoje talenty. Profesjonaliści odpowiadają również za przystosowanie ich do sytuacji dnia codziennego, co wymaga ogromnego zaangażowania oraz specjalistycznej wiedzy.