Hyde Park w legnickiej parafii?

Kościół św. Jana Chrzciciela w Legnicy stał się w ciągu ostatniego tygodnia, swoistym Hyde Parkiem. Z racji akcji prowadzonej przez księży, był miejscem inspirującym do publicznej debaty na temat zasadności powszechnie występującej propagandy ideologii LGBT a także dotyczących wprowadzenia zmian w polskim prawie, czyli ustaw legalizujących zawieranie związków małżeńskich między osobami o preferencjach homoseksualnych.

Związki te, które są usankcjonowane prawnie w różnym zakresie, w  niektórych krajach zachodniej Europy, nazywane są związkami partnerskimi, są analogią do małżeństw  cywilnych, wraz z wszystkimi bądź częścią praw i obowiązków wynikających z zawarcia takiego związku.  Sformalizowanie związku partnerskiego między innymi gwarantuje, osobom tej samej płci, o inklinacjach homoseksualnych, zamieszkujących wspólnie, do praw dziedziczenia po zmarłych partnerach, wspólne rozliczanie podatków, oraz możliwości uzyskiwania informacji na temat stanu zdrowia, w razie pobytu partnera bądź partnerki homoseksualnej w pogotowiu ratunkowym lub oddziale szpitalnym.

Zagorzała debata

Akcja prowadzona przez duchownych z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Legnicy mająca na celu powstrzymanie „chorej ideologii”, została zorganizowana na jej terenie, jakkolwiek na stronie internetowej parafii, pojawiło się zastrzeżenie, że inicjatywa przedsięwzięcia pochodzi od wiernych.

W ramach akcji po każdej Mszy Świętej rozpoczęto zbieranie podpisów „ pod obywatelskim projektem ustawy Stop LGBT, którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT, profanacją i legalizacją związków homoseksualnych„.

Aby podpisać się pod tym projektem, potrzebny jest PESEL, który potwierdzi tożsamość oponenta. Na stronie parafii, można przeczytać również, że podpisy będzie można jeszcze składać w poniedziałek oraz wtorek w parafialnym sklepiku.

W dyskusję włączyła się również spora część internautów, którzy odwiedzili stronę legnickiej parafii, broniąc stanowczo w ostrych komentarzach, konieczności wyrównania praw i w związku z tym usankcjonowania ustaw według projektu organizacji LGBT.