Legnicka Policja zabezpieczyła nielegalne automaty do gier hazardowych

Legnicka Policja poinformowała o działach prowadzonych 10 grudnia, które związane były z łamaniem przepisów zapisanych w ustawie o grach hazardowych.

W godzinach popołudniowych zabezpieczono trzy automaty do gier hazardowych, które działały niezgodnie z przepisami. Policja, wchodząc do jednego z lokali na terenie miasta, zastała urządzenia podłączone do prądu i gotowe do pracy. Tego typu automaty mogą znajdować się tylko w kasynach, po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń i zgód. W toku prowadzonych czynności, ustalono, że ani właściciel maszyn, ani osoba udostępniająca lokal ich nie posiadają. Policjanci potwierdzili, że ta działalność była sprzeczna z wspomnianą już ustawą o grach hazardowych.

Przypomnijmy. Każdy automat, na którym możliwe jest granie w gry o charakterze losowym, z którego właściciel może czerpać jakikolwiek zysk, musi być odpowiednio opodatkowany. Wymagane są także wspomniane już pozwolenia. Gry hazardowe są szczególnie monitorowane przez państwo. Nie tylko ze względu na kwoty, często niemałe, jakimi się tam „obraca”. Znaczenie ma także stosunkowo łatwe uzależnienie się od hazardu. Jest to nałóg bardzo niebezpieczny.

Sama ustawa o grach hazardowych powstała właśnie po to, by mieć większą kontrolę nad grami hazardowymi, a także i działalnością kasyn. Prowadzenie tego typu „rozrywek”, bez wymaganych zgód, może skutkować ogromnymi karami nie tylko finansowymi, ale też pozbawieniem wolności.

W przypadku osób, które zatrzymane zostały w związku z działaniami legnickiej Policji, nie mogło być inaczej.

Za posiadanie nielegalnych automatów, ustalono grzywnę w wysokości 100 tysięcy od jednego automatu. Z kolei, za organizowanie niezgodnych z prawem rozgrywek hazardowych, grozi kara 3 lat pozbawienia wolności. Zarówno właściciel lokalu, jak i osoba, do której należą automaty, narazili się na wysokie kary. Trzeba przyznać, że z punktu widzenia gracza lepiej korzystać z rozwiązań udostępnianych w internecie. Między innymi redakcja Bonusy24.pl udostępnia gry hazardowe online, ale oprócz tego nawet politycy stworzyli legalny projekt – Total Casino.

Działania legnickich Policjantów, zajmujących się przestępczością zorganizowaną, w tym wypadku grami hazardowymi, wspierali funkcjonariusze IV Referatu Kontroli Celno-Skarbowej, znajdującego się w Zgorzelcu.

Zarówno Policjanci, jak i Celnicy, zapowiadają walkę z nielegalnymi grami hazardowymi.