Policjanci legnickiej drogówki przeciwko kierującym pod wpływem alkoholu

Dzisiejszy poranek był dla policji z Legnicy początkiem intensywnej akcji oznaczonej mianem „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze, od wczesnych godzin porannych, skupiają swoje wysiłki na eliminacji z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem substancji odurzających czy alkoholu. Pragniemy przypomnieć, że za takie wykroczenie grozi surowa kara – nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w Legnicy, rozpoczęte dzisiaj o świcie pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, będą trwały przez całą dobę. Podstawowym celem jest eliminacja z ruchu drogowego osób kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas działań, policjanci nie skupiają się jedynie na wyżej wymienionych zagrożeniach. W ich celowniku znajdują się również kierowcy ignorujący obowiązujące przepisy dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa, przestrzegania ograniczenia prędkości czy przewożenia dzieci w odpowiednich fotelikach. Dodatkowo, właściciele pojazdów o złym stanie technicznym nie powinni liczyć na łagodne podejście ze strony funkcjonariuszy, którzy są zdecydowanie skoncentrowani na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach.