Piotr K., były trener szachowy z Legnicy, oskarżony o pedofilię, grozi mu do 15 lat więzienia

Piotr K., 56-letni były trener szachów z Legnicy, który do niedawna cieszył się społecznym uznaniem, obecnie stoi w obliczu poważnych zarzutów pedofilii. Za swoje czyny może zostać skazany na karę pozbawienia wolności do 15 lat. Mężczyzna jest odpowiedzialny za szereg przestępstw, m.in. za relację seksualną z 12-letnią dziewczynką.

Osoba Piotra K., w przeszłości ceniona jako trener szachów, usłyszała dotąd pięć zarzutów. Wśród nich wykorzystywanie swojej pozycji edukacyjnej w ubiegłym roku do kilkukrotnych aktów seksualnych z 12-letnią uczennicą. Dzięki ostrożności rodziców ów proceder wyszedł na światło dzienne.

Prokurator Okręgowy w Legnicy, rzeczniczka prasowa Liliana Łukasiewicz, informuje: „Mężczyzna podczas przesłuchania jako podejrzany przyznał się do wszelkich popełnionych przez siebie czynów. Przyznał się do tych czynów i stwierdził, że był emocjonalnie związany z tą nieletnią osobą i że również ona go darzyła uczuciem.”

Inne zarzuty obejmują prezentowanie 12-letniej dziewczynce materiałów pornograficznych oraz posiadanie takich treści, jednak lista zarzutów nie kończy się na tym. Jak podaje rzecznik prasowy: „Od marca 2018 roku do lipca 2019 roku, podejrzany dopuścił się innego aktu seksualnego wobec drugiej małoletniej, która wtedy miała zaledwie 8 lat. Skłonił również tę pokrzywdzoną do wykonania na nim innej czynności seksualnej, co stanowi piąty zarzut grożący karą od 2 do 15 lat pozbawienia wolności”.