Miedź Legnica zaprasza do swojego składu bramkarza Jakuba Wrąbla

W minionym tygodniu Miedź Legnica ogłosiła, że nowym nabytkiem w jej drużynie jest Jakub Wrąbel. To były bramkarz Stali Rzeszów podpisał dwuletni kontrakt z dolnośląskim klubem. W ten sposób rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze piłkarskiej.

Mimo że Miedziowi nie udało się awansować i sezon Fortuna 1. Ligi zakończył na ósmym miejscu, klub nie ustaje w dążeniu do sukcesu. W kwietniu szeregów drużyny dołączył Ireneusz Mamrot, który przejął stery po Radosławie Belli. Na celowniku władz Miedzi znalazł się również 28-letni Jakub Wrąbel, którego umiejętności i osiągnięcia w Stali Rzeszów sprawiły, że postanowili go przyciągnąć do swojego zespołu. Zawodnik podpisał kontrakt na najbliższe dwa sezony, obowiązujący do końca sezonu 2025/26.

Wrąbel nie jest nowicjuszem na boisku – swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał we wrocławskim Parasolu. Później miał okazję zadebiutować w Ekstraklasie, broniąc barw Śląska Wrocław. Grał również dla Wisły Płock i Widzewa Łódź. Za nim dołączył do Miedzi Legnica, Wrąbel zdążył zagrać w 26 meczach dla Stali Rzeszów, siedmiokrotnie nie pozwalając rywalom na zdobycie gola. W swoim dorobku ma też 15 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski, co również czyni go cennym nabytkiem dla Miedzi Legnica.