Legnicka policja zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę. Grozi mu do 3 lat więzienia

W Legnicy, oficerowie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, zareagowali na niebezpieczne zachowanie mężczyzny za kierownicą. W trakcie rutynowej kontroli drogowej kierujący samochodem Daewoo Matiz okazał się być pod wpływem alkoholu – alkomat wykazał aż 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz grozi mu surowa kara, nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie miało miejsce na ulicy Hutników w Legnicy. Policjanci zauważyli, że samochód Daewoo Matiz poruszał się niewłaściwie, wykorzystując całą szerokość jezdni. Na podstawie tego podejrzenia, postanowili oni przeprowadzić kontrolę kierującego. Ich domysły szybko okazały się prawdziwe.

Jak informuje Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, od kierującego wyczuwalna była intensywna woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma on w organizmie aż 2 promile alkoholu. Dodatkowo, sprawdzenie w systemach policyjnych ujawniło, że 36-letni mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a pojazd, którym kierował, nie miał ważnych badań technicznych.

Teraz za swoje czyny mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Policjanci przypominają o konieczności zachowania rozsądku na drodze. Nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.