Zakłócenia w procesie wyborczym: niezgodne karty do głosowania odkryte w Legnicy

W czasie niedawnych wyborów, jedna z legnickich komisji obwodowych stanęła w obliczu niecodziennego problemu. Odkryto tam bowiem pięć kart wyborczych, które pochodziły z zupełnie innego okręgu. Do identyfikacji tej nieprawidłowości przyczynił się jeden z wyborców, który zauważył brak swojego ulubionego kandydata na otrzymanej karcie do głosowania.

Informacje o tych niezgodnościach dotarły do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy, po zgłoszeniu sytuacji przez poruszonego wyborcę. Zgłoszenie zostało przekazane około godziny 12. Wyborca skontaktował się telefonicznie z KBW, informując o błędzie, jaki wykrył na swojej karcie do głosowania.

Tuż po otrzymaniu tej informacji, komisja obwodowa nr 24, która znajduje się na osiedlu Piekary w Legnicy, podjęła natychmiastowe działania w celu dokładnej rewizji kart. Przeszukanie doprowadziło do odkrycia pięciu kart należących do okręgu nr 4, mimo iż wszystkie karty używane na tym stanowisku wyborczym powinny należeć do okręgu nr 3. Informację tę potwierdziła Agnieszka Bachusz, przedstawicielka delegatury KBW w Legnicy, w rozmowie z Polską Agencją Prasową.