Pod wpływem alkoholu potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia – podejrzany został już zatrzymany

Mężczyzna, który jest podejrzewany o potrącenie osoby pieszej, uciekanie z miejsca wypadku drogowego i zaniechanie udzielenia pomocy ofierze, został aresztowany. Na skutek odniesionych ran, poszkodowany przechodzień poniósł śmierć na miejscu.

Informacja o mężczyźnie bez oznak życia, spoczywającym w rowie przydrożnym w pobliżu Rogoźnika, dotarła do policji. Szczątki pojazdu porzucone na miejscu tragedii oraz urazy na ciele mężczyzny sugerowały, że doszło do wypadku samochodowego. Nadzorowani przez prokuraturę funkcjonariusze policyjni starannie zabezpieczali wszelkie pozostawione ślady oraz fragmenty karoserii samochodowej. W efekcie prowadzącego dochodzenie doprowadziły one do powiatu jaworskiego, gdzie doszło do zatrzymania podejrzanego kierowcy.

W czasie aresztowania, badanie alkomatem wykazało u mężczyzny stan upojenia alkoholowego na poziomie ponad 3 promili. Podejrzanemu mieszkańcowi powiatu jaworskiego pobrano również próbkę krwi w celu dalszego badania. Policjanci zabezpieczyli również samochód podejrzanego, którego uszkodzenia potwierdziły udział w wypadku drogowym.