Wypadek autobusu miejskiego z samochodem osobowym: pięć osób rannych

W wyniku kolizji pomiędzy pojazdem komunikacji publicznej a samochodem osobowym, doszło do obrażeń pięciu pasażerów. Zdarzenie to miało miejsce na przecięciu dwóch ulic – Pocztowej oraz Bramy Głogowskiej. Incydent wywołał kłopoty w normalnym funkcjonowaniu ruchu drogowego.

Służby policyjne prowadzą dochodzenie w celu ustalenia przyczyn oraz szczegółowych okoliczności tego zdarzenia, które naruszyło spokój porannego, poniedziałkowego poranka 26 lutego, dokładnie o godzinie 9:00, na wspomnianym skrzyżowaniu ulic. Pięć osób korzystających z transportu autobusowego doznało obrażeń, a ruch na skrzyżowaniu jest częściowo sparaliżowany.

Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej policji, ujawnia że początkowe ustalenia stróżów prawa wskazują na to, iż kobieta prowadząca samochód marki Nissan, prawdopodobnie nie zastosowała się do zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. W efekcie tego, doszło do stłuczki z autobusem MPK poruszającym się wzdłuż ulicy Pocztowej w kierunku ulicy Piastowskiej.

Komisarz Ekiert dodaje, że kierowca autobusu miejskiego przeszedł badanie na obecność alkoholu w organizmie, które dało wynik negatywny. Na pomoc medyczną czeka jeszcze kobieta prowadząca Nissan, po której udzieleniu zostanie również przeprowadzone badanie alkomatem.