Triumf piłkarzy Miedzi Legnica nad młodzieżową reprezentacją Korei Południowej

Zespół piłkarski Miedź Legnica odnotował ostatnio zwycięstwo, pokonując młodzieżową drużynę Korei Południowej U23. Ta druga, intensywnie trenuje przed zbliżającym się Pucharem Azji, który jest jednocześnie eliminacją do igrzysk olimpijskich.

Mimo że koreańscy rywale zadali wiele trudności drużynie Miedzi, reprezentowanych przez barwy zielone, niebieskie i czerwone, to ostatecznie legniczanie powrócili z boiska jako zwycięzcy. Bez wątpienia, młodzi zawodnicy z Korei Południowej są utalentowani i mają przed sobą obiecujące perspektywy. Niemniej jednak, kluczową postacią w drużynie południowokoreańskiej jest jej trener – Hwang Sun-hong. Trener ten może poszczycić się imponującymi osiągnięciami, w tym 103 meczami i 50 golami strzelonymi dla swojego kraju podczas gry w pierwszej reprezentacji.

Rozgrywka zaczęła się na korzyść Miedzi Legnica, której udało się zdobyć prowadzący punkt już w 8. minucie, dzięki strzeleniu gola przez Kamila Drygasa. Z upływem czasu na boisku, coraz lepiej radzili sobie zawodnicy z Korei Południowej, mimo że nie byli w stanie wykreować dla siebie korzystniejszych okazji do zdobycia punktów.

Druga połowa meczu nie przyniosła dużych zmian w dynamice gry. Dziesięć minut po wznowieniu rozgrywki, Mehdi Lehaire zdradzał groźne intencje, oddając silny strzał zza linii szesnastki, jednak piłka nieznacznie minęła bramkę. W 66 minucie Mateusz Abramowicz musiał interweniować po składnej akcji drużyny koreańskiej. W 74 minucie na boisku doszło do nieszczęśliwego zdarzenia – Patryk Pierzak doznał poważnej kontuzji w starciu z jednym z rywali i był zmuszony opuścić grę przed czasem. Zastąpił go Jakub Kaczemba, który po raz pierwszy zadebiutował w pierwszym składzie Miedzi.