Legnickie szkoły średnie zgromadzą się na tanecznym wydarzeniu "Polonez dla Witelona"

Znane legnickie placówki edukacyjne na poziomie średnim przygotowują się do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu o nazwie „Polonez dla Witelona”, które odbędzie się 13 lutego dokładnie o południu. W ubiegłym roku, Legnica była gospodarzem dla ponad 800 maturzystów. W tym roku, uczniowie będą mieli okazję wystąpić w szczególnie unikalnym kontekście, jako że całość poloneza będzie transmitowana na żywo przez internet. Tańca będzie przewodził Prezydent Miasta Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Tradycyjnie, Polonez na Rynku jest jednym z głównych punktów obchodów 11 listopada w Legnicy. Jednak tym razem, centralną rolę w tańcu odgrywać będą maturzyści z lokalnych szkół średnich. Ale to nie koniec – do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały również legnickie instytucje szkolnictwa wyższego, w tym Collegium Witelona, Wyższa Szkoła Medyczna oraz filia Politechniki Wrocławskiej. W trakcie tego dnia, reprezentanci tych uczelni zaproszą maturzystów do kontynuowania swojej edukacyjnej drogi w Legnicy. Będą oni również towarzyszyć uczniom podczas tańca, dołączając się do korowodu.

Całość wydarzenia jest organizowana przez „Gazetę Wyborczą” z siedzibą w Legnicy, a miasto Legnica pełni rolę partnera medialnego.