Sukces legnickich policjantów: Zatrzymanie 47-letniego mężczyzny obracającego narkotykami

W dniu 8 stycznia, poniedziałek, Komenda Miejska Policji w Legnicy poinformowała o udanym zakończeniu operacji przeciwko przestępczości narkotykowej. Pracownicy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zatrzymali 47-letniego obywatela gminy Kunice.

Policjantów prowadzących śledztwo w sprawie narkotyków skierowało ich dochodzenie do ukrytego miejsca w lesie, gdzie podejrzewano przechowywanie substancji nielegalnych. Znaleziono tam znaczne ilości narkotyków. Zarzuty zostały postawione mężczyźnie.

Badanie działalności 47-latka rozpoczęło się już jakiś czas temu przez Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W wyniku intensywnych działań operacyjnych, funkcjonariusze odkryli skrytkę ukrytą w lesie, gdzie były przechowywane narkotyki. W oparciu o zebrane dowody, mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, policjanci ujawnili przeszło 100 porcji metamfetaminy. Dowiadując się również, że mężczyzna stworzył ukryte miejsce w lesie, wkopując rurę pcv w ziemi i zabezpieczając ją pokrywą, a następnie zakrywając ją ściółką leśną. W tym miejscu ukrył ponad 2 tys. porcji handlowych marihuany. Mężczyźnie postawiono zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków przygotowanych do wprowadzenia na rynek.