Start inicjatywy "Bezpieczny Senior": darmowy kurs samoobrony dla seniorów w Legnicy

Otwarta została pierwsza odsłona szkolenia z samoobrony pod nazwą „Bezpieczny Senior”, które ma miejsce w hali sportowej przy ulicy Sejmowej. Jest to element większej kampanii pod tytułem „Zdrowa Legnica: Zdrowie w każdym wieku”, a jej organizację podjął się Urząd Miasta w Legnicy we współpracy z Klubem Sztuki Walki Shodan. Wszyscy mieszkańcy miasta mają dzięki temu niepowtarzalną okazję zdobyć cenne umiejętności z zakresu obrony własnej. KGHM Polska Miedź SA pełni rolę partnera tej inicjatywy. Pierwsze zajęcia cieszyły się obecnością uczestników „Rodzinnego Kursu Samoobrony – Waleczne Lwy”.

Następne lekcje, nadchodzące w styczniu 2024 roku, oferować będą naukę różnych technik – od prostych uderzeń, poprzez techniki wyzwolenia się z różnych chwytów, po doskonalenie obrony przed atakami chwytami oraz trening mowy ciała w kontekście samoobrony.

Kurs jest całkowicie bezpłatny, aczkolwiek wymaga wcześniejszych zapisów. Osoby zainteresowane mogą zapewnić sobie udział, kontaktując się z instruktorem – Jerzym Łabińskim.

Program „Bezpieczny Senior” stanowi część większego projektu „Zdrowa Legnica”, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia wśród wszystkich mieszkańców miasta, niezależnie od wieku. Jest to wyjątkowa możliwość dla seniorów, by nie tylko nauczyć się obrony osobistej, ale również zintegrować ze społecznością lokalną i aktywnie uczestniczyć w jej życiu.