Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca rozbudowę odcinka autostrady A4 między Legnicą a Wrocławiem

Zgodnie z rekomendacjami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), planowana jest rozbudowa autostrady A4 na odcinku pomiędzy Legnicą a Wrocławiem. Modernizacji ma ulec obecna struktura drogi, składająca się z dwóch jezdni każda z dwoma pasami ruchu, jednak bez pasa awaryjnego. Nowa autostrada będzie miała zdecydowanie nowocześniejszy wygląd, z trzema pasami ruchu oraz dodatkowym pasem awaryjnym.

W ramach inwestycji prowadzone są prace przygotowawcze, które mają na celu rozbudowę odcinka dolnośląskiego autostrady A4 między miastami Legnica a Wrocław. Pierwszym etapem tej inwestycji jest opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Obecna autostrada będzie zastąpiona nową drogą, która będzie miała trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. Ważnym aspektem procesu jest zapewnienie, że podczas prowadzenia prac ruch na tej ważnej trasie będzie nadal możliwy w obie strony po dwa pasy.

Równocześnie zaplanowano budowę nowej jezdni obok istniejącej autostrady A4. Po jej ukończeniu, ruch zostanie przeniesiony na nową trasę, co pozwoli na rozpoczęcie rozbiórki starej nawierzchni i budowę drugiej jezdni nowego typu.