Program "W drogę z Mistrzem" dla pracowników KGHM i uczniów szkół patronackich

Niemal 120 osobowa grupa, składająca się z pracowników miedziowego giganta KGHM oraz reprezentantów dziewięciu szkół patronackich tej spółki, wzięła udział w specjalnym programie szkoleniowym zatytułowanym „W drogę z Mistrzem”, który odbył się w malowniczym Karpaczu. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wymieniać się zdobytymi doświadczeniami w zakresie praktycznej nauki poszczególnych zawodów, a także uczestniczyć w ciekawych wykładach prowadzonych przez uznane autorytety w swoich dziedzinach, dzięki czemu mogli podnieść swoje kompetencje. To była trzecia edycja tych wartościowych warsztatów.

Wydarzenie to uzyskało wsparcie ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki, a specjalnym gościem była wiceminister Marzena Machałek. Nieocenione wsparcie programu zapewnia również Związek Pracodawców Polska Miedź. Wśród obecnych na miejscu znalazł się Piotr Karwan, pełniący funkcję wiceprezesa zarządu ZPPM.

KGHM już od prawie pięciu lat konsekwentnie realizuje na terenie Zagłębia Miedziowego program pod nazwą „Kompetentni w branży”, który jest skierowany przede wszystkim do uczniów szkół zawodowych, kształcących się w dziedzinach istotnych dla funkcjonowania miedziowej spółki. Jego głównym założeniem jest podniesienie jakości edukacji, dlatego oprócz finansowego wsparcia dla szkół oraz inwestycji w infrastrukturę edukacyjną, taką jak klasy czy warsztaty, uczniowie mają możliwość rywalizacji o stypendia oraz uczestniczenia w rozmaitych wydarzeniach i wycieczkach.

Ważnym aspektem tego programu są odwiedziny w oddziałach KGHM oraz sesje z instruktorami praktycznej nauki zawodu. Dla nich to właśnie zorganizowane zostało już po raz trzeci szkolenie „W drogę z Mistrzem”.