Przebudowa drogi na Piekarach opóźniona z powodu nieoczekiwanych komplikacji

Inicjatywę modernizacji dróg na terenie Piekar prowadzi kooperacja dwóch firm: Budrim, mającej status lidera, oraz Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów. To właśnie one zwyciężyły w przetargu. Proces przebudowy rozpoczął się w listopadzie poprzedniego roku i miał zakończyć się w czerwcu tego roku. Jednakże, pojawienie się niespodziewanych problemów skomplikowało sytuację. Piotr Seifert, rzecznik miejskiej instytucji urzędowej, poinformował, że konieczność eliminacji kolizji między siecią teletechniczną a kanalizacją deszczową spowodowała opóźnienie o miesiąc.

Niemniej jednak, inwestycja nawet w lipcu nie doszła do końca, ponieważ wykonawcy napotkali na następne trudności. Między innymi pojawiła się potrzeba wymiany zasuwy wodociągowej, co musiało zostać zrealizowane przez Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przed nałożeniem warstw asfaltu. Dlatego wykonawca poprosił o kolejne przedłużenie terminu, tym razem do połowy sierpnia.

Legnica otrzymała blisko 4 miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022 na realizację tej inwestycji. Prace obejmują modernizację około 600-metrowego fragmentu ulicy Sikorskiego. Zakres prac jest obszerny – od rozbiórki istniejącej infrastruktury drogowej, poprzez budowę nowej konstrukcji, chodników, ścieżki rowerowej i zatoki autobusowej, aż po nasadzenia drzew i inne prace. Na ten cel Legnica uzyskała niemal 4 miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022.