Wakacje na Dolnym Śląsku!

Zaplanuj już dziś swoje wakacje!

Lato zbliża się wielkimi krokami. Warto już dziś zaplanować nadchodzący urlop. Mieszkańcy mają to wyjątkowe szczęście, że nasze miasto położone jest na Dolnym Śląsku! Niezwykłym regionie, który słynie z wielu pięknych zakamarków i krajobrazów. Wycieczka po Dolanym Śląsk to doskonała propozycja na nisko budżetowy wyjazd na kilka dni poza miasto.

Na Dolnym Śląsku koniecznie trzeba zwiedzić stolicę regionu, czyli Wrocław. To miasto pełne życia, które zachwyca urokliwą starówką, architektonicznymi zabytkami i niepowtarzalnymi bulwarami. We Wrocławiu można spacerować po Rynku, zwiedzić muzea i galerie sztuki. Dużą popularnością cieszy się Wrocławski Ostrów Tumski z katedrą św. Jana Chrzciciela.

Nasz region słynie z pięknych zamków. Koniecznie trzeba zwiedzić Zamek Książ w Wałbrzychu. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych zamków w naszym kraju. Ponadto dużym uznaniem cieszy się również Zamek Czocha oraz Zamek Kliczków. Jesteśmy przekonani, że decydując się na wycieczkę do zamku, będziecie chcieli jeszcze raz do niego powrócić!

Z Legnicy jest bardzo blisko do Gór Karkonoskich. Góry to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. W tym regionie znajduje się Śnieżka, czyli najwyższy szczyt Sudetów. Warto odwiedzić również Szklarską Porębę oraz Karpacz. Znajdują się tutaj wodospady oraz wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych.