Poznaj Muzeum Miedzi w Legnicy

Dowiedz się więcej na temat jednego z najważniejszych muzeów w naszym mieście. Zdecydowanie warto zwiedzić ekspozycje Muzeum Miedzi w Legnicy!

Muzeum Miedzi w naszym mieście uważane jest za jedno z najważniejszych muzeów w Polsce. W tym miejscu można dowiedzieć się wiele informacji na temat wydobycia oraz obróbki miedzi. Nie da się ukryć, że miedź na przestrzeni wieków, w naszym miejsce stanowiła ważny czynnik rozwoju gospodarki. Obiekt znajduje się w starej, zabytkowej kamienicy, którą można odnaleźć przy ulicy Chojnowskiej 12, w samym centrum Legnicy.

Osoby zainteresowane eskpozycją muzealną mogą poznać kilka działów tematycznych, które prezentują historię – wydobycia miedzi, jej obróbki, przetwarzania oraz wykorzystania. W wskazanym miejscu można zobaczyć dawne narzędzia górnicze, urządzenia, maszyny, a także modele kopalń. W muzeum znajdują się również liczne fotografie, mapy, dokumenty, pamiątki. Wszystkie eksponaty nawiązują do przemysłu związanego z miedzią.

Bardzo ciekawą ekspozycją jest rekonstrukcja wnętrz warsztatów, kopalń oraz fabryk. Dzięki tej ekspozycji zdecydowanie goście będą mogli lepiej zrozumieć jak wyglądały dawne procesy produkcyjne oraz technologiczne, które były związane z przemysłem miedziowym.

Wskazane miejsce to konieczny punkt do odwiedzenia przez pasjonatów historii oraz techniki. Zdecydowanie duże zainteresowanie muzeum wykazują ludzie zainteresowani sztuką, ponieważ co jakiś czas organizowane są tutaj koncerty, spotkania autorskie z artystami oraz spektakle.