„Słup ogłuszeniowy” – wystawa Dominiki Czerniak-Chojnackiej

Wybierz się na niezwykłą wystawę Dominiki Czerniak-Chojnackiej w Legnicy. Wystawa artystki jest czynna od 3 stycznia 2023 roku do 4 marca 2023 roku. Prace Dominiki Czerniak-Chojnackiej można zobaczyć w Galerii Satyrykon przy Rynku 36 w Legnicy. Wernisaż wydarzenia odbędzie się 20 stycznia 2023 roku, w tym samym miejscu. Start wydarzenia o godzinie 18:00.

Wstęp do galerii jest bezpłatny! Jest to świetna okazja do tego żeby poświęcić uwagę tej artystce. Dominika Czerniak-Chojnacka jest niezwykle utalentowaną twórczynią plakatów, ilustratorką młodego pokolenia. Pracuje jako adiunkt w Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Warto zaznaczyć, że wskazaną wyższą szkołę ukończyła z wyróżnieniem.

Jest absolwentką UMK w Toruniu na wydziale etnologii i antropologii. Z kolei w 2018 roku ukończyła doktorat ze sztuk pięknych. Współpracuje z różnymi wydawnictwami „Dwie Siostry”, „Albus”, „Egmont”, „Babaryba” oraz wieloma domami kultury. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym np. 3. nagroda na 17. Bienal Internacional del Cartel en México 2022 oraz 2. miejsce na Biennial of Poster Bolivia BICeBé 2020. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!