Wielka Wymianka ciuchów

Zbliża się zima, a wraz z nią rewolucje w szafie. Być może to odpowiedni czas na segregację ubrań, pozbycia się tych niepotrzebnych i poszukania czegoś odpowiedniego na nachodzący sezon?

18 października w holu Akademii Rycerskiej już po raz drugi odbędzie się Wielka Wymianka. Między 16.00 a 18.00 każdy kto lubi ciuchowe zakupy może przyjśc iznaleźc coś dla siebie, niejednoktronie za niższa cenę. Osoby, które zrobiły porządek w swoich szafach mogą przynieść biżuterię, ubrania, książki czy płyty, które chcą sprzedać. Uwaga! Nie przynosimy butów!

Każdy, kto ma więcej skarbów na wymianę i chciałby je wystawić, może przyjść do Akademii już o godzinie 12.00  Jak zapewnia organizatorka, Elżbieta Chucholska, stołów i miejsca na pewno nie zabraknie.

Dla pań przygotowano szczególną atrakcję. Andrzejki tuż, tuż, więc w ramach wydarzenia odbędzie się pokaz sukienek koktajlowych jednego z salonów sukni ślubnych.

Jak informują organizatorzy, Wielka Wymianka odbywać się będzie cyklicznie cztery razu do roku. Organizuje ją Centrum Seniora działające przy Legnickim Centrum Kultury, a zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek.

Zero waste

Wielka Wymianka jest organizowana w duchu zero waste. Dzięki takim wydarzeniom nie trzeba wyrzucać niepotrzebnych rzeczy do kosza. Warto podzielić się nimi z osobami, które ich potrzebują. To wielka oszczędność zarówno przedmiotów, jak i pieniędzy. Niejednokrotnie zdarza się, że zupełnie nowe rzeczy trafiają do kosza. Dzięki Wielkiej Wymiance, zyskują one nowych właścicieli. Miejmy nadzieję, że takich inicjatyw będzie pojawiać się coraz więcej, nie tylko w Legnicy, ale również w innych rejonach Dolnego Śląska oraz całej Polsce.