wypadek-smierc

Studnica: Czołowe zderzenie na trasie Legnica – Chojnów. Nie żyje jeden z kierowców

Do tragicznej sytuacji doszło w minioną sobotę w Studnicy, gdzie dwa samochody osobowe wjechały na czołowe zderzenie. W wyniku wypadku śmierć poniósł jeden z kierowców, który zmarł w drodze do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo- śledczej pod nadzorem prokuratury.

Dnia 11 czerwca po godzinie 14:00 zdarzył się śmiertelny wypadek, do którego doszło w miejscowości Studnica (pow. legnicki). Dyżurny przyjął zgłoszenie, że na trasie Legnica – Chojnów zderzyły się czołowo dwa pojazdy. Na miejsce oddelegowano funkcjonariuszy policji, zespół ratownictwa medycznego i zastępy straży pożarnej.

O śmiertelnych wypadkach na drogach można też przeczytać na https://ostrowinfo.pl.

52-letni kierowca zmarł w drodze do szpitala

Jak relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa, oficer prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, na trasie Legnica – Chojnów zderzyły się czołowo pojazdy osobowe marki Hyundai i Peugeot. Według ustaleń policji 74-letni kierowca hyundaia w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie wjechał w jadącego z naprzeciwka peugeota prowadzonego przez 52-letniego mężczyznę.

W momencie wypadku kierowca hyundaia był trzeźwy. Aczkolwiek pobrano mu również krew do dalszych badań. Niestety, z powodu zderzenia poważne obrażenia odniósł 52-letni kierowca peugeota, który zmarł w drodze do szpitala.

Oględziny miejsca wypadku przeprowadzili legniccy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora.