zlodzieje-elementow-stalowych

Nieudana próba kradzieży na kolei. Złodzieje są już w rękach policji

Zeszłej środy w okolicach Chojnowa policja ujęła dwóch mężczyzn, którzy zamierzali ukraść elementy stalowe na odcinku remontowanego szlaku kolejowego. Podejrzani zostali spłoszeni przez świadka, a następnie wpadli w ręce stróżów prawa.

W nocy 30 marca na terenie prac remontowych odcinka szlaku kolejowego w pobliżu Chojnowa dwóch mężczyzn próbowało ukraść elementy stalowe, aby sprzedać je na skupie złomu. Dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie od świadka zdarzenia, który poinformował, że udało mu się spłoszyć złodziei, zanim zdążyli uciec ze swoim łupem. Na miejsce wysłano chojnowskich funkcjonariuszy.

O podobnych kradzieżach przeczytasz na www.krakowianie.pl.

Uciekli z miejsca zdarzenia, porzucając auto i łupy

Jak relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa, oficer prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, mężczyźni ładowali stalowe elementy na podpiętą do samochodu przyczepkę, kiedy spostrzegł ich świadek zdarzenia. Na widok osoby trzeciej podejrzani porzucili swój pojazd wraz z przyczepką i oddalili się od miejsca zdarzenia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania, patrolując okolicę.

Niedługo po tym zatrzymano jednego z podejrzanych, którym okazał się 31-latek z Chojnowa. Dzień później w ręce mundurowych wpadł drugi złodziej – 34-letni mieszkaniec Chojnowa. Policjanci zabezpieczyli też pojazd z przyczepką i elementy stalowe, wyceniając łupy na kwotę 10 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty związane z usiłowaniem kradzieży. Mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.