baltyk

Policjanci przejechali na rowerach wybrzeże Bałtyku, promując zbiórkę dla 7-letniego Michałka z chorobą Battena

Dwóch policyjnych ratowników z Legnicy wybrało się na przejazd rowerowy wzdłuż wybrzeża Bałtyku w celu zebrania pieniędzy dla 7-letniego Michała, który cierpi na chorobę Battena. Tomasz Parysek i Piotr Mackiewicz przejechali 500 km linią brzegową, promując akcję charytatywną we wszystkich miejscowościach na swojej drodze.

Policjanci wystartowali w piątek rano z Władysławowa, kierując się na Hel. Następnie zatrzymali się w Lubiatowie na polu namiotowym. Na drugi dzień zaliczyli trasę do Jarosławca, a w niedzielę odwiedzili Dźwirzyno. W poniedziałek pojawili się w Międzyzdrojach. Niezłomnym policjantom nie była straszna żadna pogoda i kontynuowali swoją szlachetną misję nawet w ulewnym deszczu.

W czasie swojej wyprawy Piotr i Tomasz rozdali ponad dwa tysiące ulotek i zachęcali do datków wiele osób na swojej drodze. Wszystko w ramach wydarzenia „Błękitna Wstęga dla Michałka”, w ramach którego funkcjonariusze pragnęli wesprzeć chorego Michałka zmagającego się z ciężką chorobą Battena. Choroba Battena jest bardzo trudna w leczeniu, w związku z czym wymagana jest kosztowna rehabilitacja.

Policjanci z reguły odwiedzali urzędy, pensjonaty, galerie handlowe i pola namiotowe, pojawiając się wszędzie tam, gdzie mogli natrafić na największe grupy ludzi. Spotkali na swojej drodze mnóstwo osób, które zgodziły się wspomóc Michałka finansowo, przeznaczyć procent swojego podatku albo dołączyć się do promowania zbiórki. Jak na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, jaki rezultat przyniosła cała eskapada. Jednak prognozy policjantów są pozytywne i dodają, że to jeszcze nie koniec ich działań.

Terapię Michałka można wspierać finansowo na stronie zrzutka.pl, gdzie można wpłacać dowolne kwoty pieniężne na konto fundacji Złotowionka „Michał Kowal K/262. Na stronie znajdują się także szczegółowe informacje na temat leczenia i postępu choroby 7-letniego chłopczyka. Datki można wpłacać na numer konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010.