Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA prosi o wsparcie

Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA ze względu na panującą epidemię koronawirusa prosi wszystkich chętnych mieszkańców i sympatyków miasta o wsparcie finansowe.

Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA angażowało się w różnego rodzaju akcje mające na celu przybliżenie historii miasta, jego dziejów, ciekawostek i informacji o nim. Organizacja organizowała także wydarzenia, które stały się częścią Legnicy.

Między innymi jest to coroczny Legnicki Jarmark Staroci, który nie tylko był niezwykle interesującą imprezą dla poszukiwaczy „starych perełek”. Było to także główne źródło dochodu legnickiego Towarzystwa. W tym roku, ze względu na koronawirusa i wydanie przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legnicy negatywnej opinii, zrezygnowano z tego wydarzenia. Bez niego, Towarzystwo może mieć poważne braki pieniężne.

Innymi wydarzeniami, których organizacją zajmowało się Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA to na przykład Konkurs Fotograficzny im. Mieczysława Pawełka, Legnicka Jesień Miedziana (podczas której organizowany był szereg konkursów), Huragan Poezji czy też Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych (który w tym roku odbył się w nowej, internetowej formie).

Dodatkowych źródłem dochodu było także sprzedawanie w siedzibie Towarzystwa pamiątek związanych z miastem. Rozprowadzano także kalendarze, między innymi na 2020 rok, z widokami Legnicy. Niestety, pandemia koronawirusa zmusiła stowarzyszenie do zamknięcia swojego biura i nieprzyjmowania tam turystów i zainteresowanych mieszkańców.

Kim tak właściwie jest Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA?

Jest to organizacja, działająca a terenie Legnicy, która w tym roku, 2020, świętowała pięćdziesiąt lat istnienia. Obecnie liczy około 150 członków. Wszyscy Ci ludzie, zaangażowani mniej lub bardziej w działanie Towarzystwa, robią to w swoim wolny czasie, całkowicie bezinteresownie. Organizują nie tylko wydarzenia dla dorosłych, ale starają się, by nawet Ci nieco „młodsi” interesowali się historią i dziejami Legnicy. Także dla dzieci i młodzieży starają się przygotowywać różne spotkania czy konkursy.

Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA można wesprzeć za pomocą serwisu zrzutka.pl, gdzie każdy może przelać wybraną przez siebie kwotę. Pieniądze te są potrzebne, by stowarzyszenie mogło opłacić wszystkie opłaty związane między innymi z prowadzeniem biura. Wśród nich jest czynsz czy ogrzewanie.

Warto wesprzeć działalność tej organizacji i pozwolić im przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. Na pewno dzięki nim, jeszcze nie raz, w Legnicy będziemy mogli uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach, spotkaniach czy konkursach.