Koronawirus w Legnicy

10 grudnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem w powiecie legnickim. W ciągu ostatniej doby, w samym mieście przybyło 73 zarażonych, a na terenie powiatu 13 chorych.

W sumie, w ciągu ostatnich 24 godzin, na ternie województwa dolnośląskiego wykryto 985 osób zarażonych. Zmarły 24 osoby.

W całej Polsce odnotowano ponad 13 tysięcy zrażonych. Zmarło 470 osób. W ciągu ostatniej doby, na terenie naszego kraju, wykonano ponad 38 tysięcy testów na obecność koronawirusa.

Wysoka liczba zarażonych w Legnicy ma związek z wykryciem nowego ogniska wirusa.

Nowe ognisko pojawiło się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabskiego. Sytuacja tam staje się krytyczna. Na pięćdziesiąt osiem wykonanych testów, zarówno wśród personelu placówki, jak i pensjonariuszy, aż czterdzieści dziewięć z nich, ujawniło wynik dodatni, a tym samym obecność koronawirusa. Dwie osoby poczuły się na tyle źle, że konieczne było umieszczenie ich w szpitalu. Pozostali według zapewnień, czują się dobrze. Mają lekkie objawy, podwyższoną temperaturę i są osłabieni.

Ze względu na zachorowania wśród personelu, który na co dzień zajmował się osobami przebywającymi w Domu Pomocy Społecznej, z pomocą przyszli wolontariusze. Pomagają także Wojska Obrony Terytorialnej. Pomagają również Pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci mieszczącego się przy ulicy Kubusia Puchatka, którzy przeszli już koronawirusa i są ozdrowieńcami.

Wszyscy, którzy są w stanie pomóc, przebyli już koronawirusa i mają podstawową wiedzę, jak opiekować się osobami starszymi, mogą kontaktować się telefonicznie z dyrekcją Domu Pomocy Społecznej. Każda para rąk przyda się do pomocy.

Starajmy się także dbać nie tylko o siebie, ale i o innych. Zwłaszcza osoby starsze, w tym czasie, mogą potrzebować naszej pomocy.

Pamiętajmy też obowiązku noszenia maseczek i częstej dezynfekcji rąk. Nie narażajmy siebie, ani swoich bliskich, na zakażenie.