Ostrzeżenie meteorologiczne o marznących opadach deszczu w Legnicy
Wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych z Wrocławia wydało ostrzeżenie dotyczące nadchodzącego zjawiska pogodowego na terenie Legnicy.
Prognozowane zjawisko: Marznący deszcz
Meteorolodzy przewidują marznące opady deszczu, które mogą stanowić istotne zagrożenie dla mieszkańców. Zjawisko to zostało ocenione na poziom zagrożenia 1, co oznacza konieczność zachowania zwiększonej ostrożności na drogach i chodnikach.
Obszar i czas obowiązywania ostrzeżenia
Ostrzeżenie obowiązuje dla mieszkańców Legnicy i okolic od godziny 18:00 dnia 4 lutego 2026 roku do godziny 9:00 dnia 5 lutego 2026 roku. W tym czasie należy spodziewać się niewielkich opadów, które zamarzając na powierzchniach, mogą tworzyć niebezpieczną warstwę lodu.
Prawdopodobieństwo i szczegóły pogodowe
Zjawisko marznącego deszczu ma 80% szans na wystąpienie. Prognozy wskazują na niewielką, ale istotną ilość lodu, który może przyczynić się do utrudnień w ruchu drogowym i pieszym.
Dodatkowe informacje
W raporcie nie odnotowano żadnych dodatkowych uwag. Komunikat został opublikowany przez IMGW o godzinie 12:17 dnia 4 lutego 2026 roku, co daje mieszkańcom czas na odpowiednie przygotowanie się.
Co to oznacza dla mieszkańców?
W sytuacji prognozowanego marznącego deszczu, mieszkańcy Legnicy powinni być przygotowani na śliskie nawierzchnie. Zaleca się stosowanie odpowiedniego obuwia oraz zachowanie szczególnej ostrożności zarówno jako piesi, jak i kierowcy. Osoby planujące podróżowanie w tym czasie powinny rozważyć opóźnienie wyjazdu lub skorzystanie z alternatywnych środków transportu.
Źródło: Urząd Miasta Legnica
