Prowadzone przez Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane we Wrocławiu prace remontowe na ul. Gwiezdnej

Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane we Wrocławiu, które jest odpowiedzialne za prace remontowe na ulicy Gwiezdnej, zawiadamia o zmianach w organizacji ruchu, które zaczną obowiązywać od poniedziałku 8 lipca. Ulica Gwiezdna będzie dostępna dla ruchu drogowego zarówno od strony ulicy Wrocławskiej jak i alei Piłsudskiego. Jednakże środkowy odcinek tej ulicy zostanie zamknięty. Zatoki parkingowe od numeru 1 do 15 zostaną natomiast otwarte dla kierowców szukających miejsca parkingowego.

Naprawa ulicy Gwiezdnej rozpoczęła się na początku czerwca bieżącego roku. Projekt zakłada wymianę asfaltowej nawierzchni drogi oraz miejsc parkingowych na kostkę betonową, a także regulację wpustów deszczowych i pokryw studzienek kanalizacyjnych.

Jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Łukasz Kuczyński, już zakończono prace na dwóch zatokach parkingowych i teraz przystępują do remontu trzeciej z nich. Tymczasem pojazdy będą musiały korzystać z frezowanej jezdni, dlatego apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności. Po zakończeniu prac na trzeciej zatoce, nawierzchnia asfaltowa zostanie położona na całej jezdni.

Prace remontowe są prowadzone etapowo, aby ograniczyć niedogodności dla mieszkańców. Wykonawcą tych prac jest Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane we Wrocławiu, które wygrało przetarg na renowację ulicy Gwiezdnej od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej. Przewidywany koszt tego przedsięwzięcia wynosi około 916 tysięcy złotych, a prace mają zakończyć się na koniec sierpnia bieżącego roku.

Remont ulicy Gwiezdnej był konieczny ze względu na jej zniszczoną nawierzchnię. Po jego zakończeniu kierowcy będą mogli cieszyć się komfortowymi i bezpiecznymi warunkami jazdy, a mieszkańcy będą mogli parkować swoje samochody w miejscach wolnych od dziur.