Powiat Legnicki odniósł znaczący sukces, zdobywając grant w wysokości 100 tysięcy złotych, który zostanie przeznaczony na rozwój Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnowie. Inicjatywa ta, mająca na celu wsparcie publicznych oraz specjalistycznych poradni w województwie dolnośląskim, przyniesie korzyści nie tylko placówce, ale także społeczności lokalnej.
Nowoczesne narzędzia dla lepszej diagnostyki i terapii
Dzięki pozyskanym funduszom, placówka w Chojnowie będzie mogła zainwestować w nowoczesne wyposażenie oraz specjalistyczne narzędzia diagnostyczne i terapeutyczne. Nowe technologie umożliwią bardziej precyzyjną diagnozę oraz skuteczniejszą terapię, co jest kluczowe dla zapewnienia odpowiedniego wsparcia dzieciom, młodzieży oraz ich rodzinom. Inwestycja ta znacząco podniesie jakość świadczonych usług, poprawiając komfort pracy specjalistów oraz umożliwiając lepsze dostosowanie się do zróżnicowanych potrzeb najmłodszych mieszkańców regionu.
Inwestycja w edukację i przyszłość
Realizacja projektu stanowi istotny krok w stronę nowoczesnej edukacji włączającej. Jest to nie tylko inwestycja w samą poradnię, ale przede wszystkim w przyszłość dzieci, którym oferuje się wsparcie i rozwój na różnych płaszczyznach. Projekt, który rozpocznie się 1 lipca 2026 roku i potrwa do 30 czerwca 2027 roku, jest częściowo finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027.
Udział w tym przedsięwzięciu daje Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnowie szansę na umocnienie swojej pozycji jako instytucji oferującej kompleksowe wsparcie i pomoc psychologiczną oraz pedagogiczną. W dłuższej perspektywie, inwestycja ta przyczyni się do polepszenia jakości życia mieszkańców oraz do budowania bardziej zintegrowanej i świadomej społeczności.
Źródło: facebook.com/Powiat.Legnicki
