Na drogach Legnicy i powiatu legnickiego przeprowadzono intensywną akcję kontrolną pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Wczoraj rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, wspierani przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji oraz policjantów z pobliskich jednostek, rozpoczęli szczegółowe sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
Zakrojone na szeroką skalę kontrole
W trakcie całodniowego przedsięwzięcia mundurowi przebadali niemal 2000 kierowców. Wyniki kontroli niestety pokazały, że problem jazdy pod wpływem substancji odurzających nadal istnieje. Wśród skontrolowanych ujawniono 3 kierowców z zawartością alkoholu w organizmie do 0,5 promila, jednego kierowcę z 1,5 promila alkoholu oraz 3 osoby prowadzące pojazdy pod wpływem narkotyków. Ponadto, zatrzymano 2 nietrzeźwych rowerzystów. Te liczby są alarmujące i wymagają dalszych działań prewencyjnych.
Znaczenie działań prewencyjnych
Prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu lub narkotyków jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale stanowi również poważne zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policja przypomina, że takie wykroczenia wiążą się z surowymi konsekwencjami prawnymi, które mają na celu odstraszanie potencjalnych sprawców. Regularne kontrole, takie jak ta przeprowadzona w Legnicy, są niezbędne, aby podnosić świadomość społeczną i zwiększać bezpieczeństwo na drogach.
Kolejne kroki w walce o bezpieczne drogi
Policja zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane. Ich celem jest nie tylko karanie, ale przede wszystkim zapobieganie tragicznych w skutkach zdarzeniom drogowym. Wzmożone kontrole mają również wymiar edukacyjny, przypominając kierowcom o odpowiedzialności, jaka wiąże się z prowadzeniem pojazdu. Wspólne działania różnych jednostek policyjnych pokazują, że współpraca jest kluczem do skutecznego przeciwdziałania zagrożeniom na drogach.
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100089557065339
